Сєвєродонецький професійний будівельний ліцей
   Новини
   Головна
З 3 липня 2017 року розпочав свою роботу трудовий загін "ЕВРИКА" ДНЗ "Сєвєродонецький професійний будівельний ліцей". Учні будуть відточувати свою професійну майстерність в гуртожитку, навчальному корпусі та на інших об"єктах. Бажаємо усім членам трудового загону "Еврика" натхнення, завзяття, сили, наполегливості й успіхів.
26 червня 2017 р. в актовій залі ліцею відбувся звіт директора Гречишкіна Б.Я. за 2016-2017 навчальні роки. Робота директора за звітній період признана задовільною
  Роки, проведені разом, назавжди залишаться в пам'яті. Веселі моменти студентського життя не забудуться ніколи. Випускний вечір - важлива подія для всіх у нашому ліцеї. Для випускників - це поріг нового часу, професійної зрілості і незалежності, для викладачів і майстрів - хвилювання за подальшу долю своїх вихованців і надія на те, що вона складеться щасливо. Кожен з них посів своє особливе місце в історії ліцею. Слова подяки від випускників були звернені до всіх працівників ліцею, з ким вони співпрацювали всі роки навчання.
  На святі був присутній також соціальний партнер будівельного ліцею, а саме В.П. Ткачук, генеральний директор Будівельно-промислового концерну "Луганськбуд". В"ячеслав Петрович привітав випускників зі святом, побажав здійснення усіх задуманих планів, натхнення та віри в себе. Також Ткачук В.П. вручив директору ДНЗ "Сєвєродонецький професійний будівельний ліцей" Борису Яковичу Гречишкіну медаль "Почесний будівельник". Не залишився без уваги й педагогічний колектив ліцею, В"ячеслав Петрович вручив декільком педагогам подяки, за сумлінну працю та вагомий внесок в підготовку спеціалістів будівельної галузі! Хай щастить вам, любі випускники, на своєму шляху, шляху пошуків, планів і звершень. Щастя, успіхів вам!
Учні взяли активну участь в ремонті гуртожитку. За допомогою сучасних будівельних матеріалів були відремонтовані кімнати і корпус гуртожитку, де учні вклали свій талант і дизайнерські здібності. Гуртожиток має бути затишним і красивим!!
  22.06.2017 р. та 23.06.2017р. відбувся випуск кваліфікованих робітників  за професіями: «Електрогазозварник, газорізальник» (група № 2), «Штукатур, лицювальник-плиточний, маляр» (група № 7).  Учні пройшли пробні кваліфікаційні роботи та захистили дипломні роботи. Захист робіт відбувся за допомогою презентацій. Половина випускників бажають  вступити до ВНЗ, останніх чекають робочі місця у місті та регіоні.
     У добрий час, шановні випускники!!!  Щасливого життєвого шляху!!!
   Щорічно учні і педагоги будівельного ліцею в рамках заходів до Дня захисту дітей приймають участь в акції " Подарунок маленьким жертвам великоївійни" з упорядковування меморіального комплексу загиблим дітям у роки ІІ Світової війни. В цьому році члени волонтерського загону "Милосердя" на чолі з заступником директора з НВР Кривулею О.Й. та куратором волонтерського загону Солодкою Ю.О. також відвідали пам"ятну могилу загиблим дітям у роки ІІ Світової війни поблизу с. Метьолкіне. Жахлива трагедія, в якій загинуло 20 дітей (від 5 до 12 років) та 5 дорослих, сталася 5 липня 1943 року. Підводу з дітьми- сиротами намагалися евакуювати до с. Смоляніново, але ворожа авіація обстріляла дітей та дорослих з повітря. Ніхто не вижив. Учні будівельного ліцею свято шанують пам"ять про загиблих в ті страшні роки війни, тому приїхавши до меморіального комплексу учні облаштували територію та запалили свічки памяті. Діти привезли із собою малюнки, які символізували протест війні!
 В рамках виховних заходів до Дня захисту дітей будівельний ліцей радо зустрів учнів початкових класів Сєвєродонецького колегіуму. Учні разом із вихователями поринули у цікавий світ будівельних професій. Спочатку на вихованців колегіуму чекала екскурсія навчальним закладом, потім кожен мав змогу позмагатися в інтелектуальній вікторині "Бути будівельником - це круто". Також у ліцеї для учнів було організовате спортивне свято "В здоровому тілі - здоровий дух". Наприкінці екскурсії майстер виробничого навчання Анищенко Т.О. провела для гостей ліцею майстер-клас із створення картин за допомогою будівельних матеріалів власними руками!
Професія маляр –завжди актуальна.
 На базі ДНЗ «Ставропігійське ВПУ м.Львова» з 29 травня по 2 червня 2017 р. відбувся ІІІ етап Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед учнів професійно-технічних навчальних закладів за професією «Маляр». У конкурсі взяли участь 22 конкурсанта з усіх куточків України.
  Луганську область представляла учениця ІІ курсу нашого ліцею Д´яконова Ліка, яка стала переможницею у  ІІ обласному етапі.
    Урочисте відкриття відбулося у актовій залі навчального закладу ДНЗ «Ставропігійське ВПУ м.Львова» . Гостей і учасників конкурсу привітали учні навчального закладу та художні колективи м.Львова.
Після жеребкування та інструктажу з охорони праці учасники приступили до виконання І туру -практичного завдання, яке складалось:  зі шпаклювання поверхні, площею 9кв.м., грунтування, закріплення зовнішнього армувального кутника та багету, та  виконання високоякісного водного пофарбування. Роботи виконувались у гуртожитку училища.
   ІІ тур конкурсу теоретичний, передбачав перевірку теоретичних знань з 5 спецпредметів. Учасники відповідали на 60 тестових завдань та виконували розрахункову задачу.
   ІІІ етап Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності  з професії «Маляр» відбувався при сприянні ТзОВ «Снежка – Україна», що в рамках соціального партнерства долучилось до надання будівельних матеріалів та цінних подарунків для переможців.
  Програма проведення конкурсу передбачала крім проведення практичного та теоретичного турів для учнів і супроводжуючих, ще й цікаві екскурсії по історичній частині м.Львів, на завод ТзОВ «Снежка-Україна» м.Яворів та пізнавально-краєзнавчу екскурсію в м.Жовкву.
  Протягом 5 дней конкурсу всі отримали приємні та незабутні враження, під час конкурсу склалися дружні і теплі стосунки між всіма учасниками.
  Конкурс завершився підведенням підсумків незалежного журі з нагородженням всіх учасників дипломами і цінними подарунками. Журі відмітило високий рівень підготовки Д´їяконової Ліки, яка в практичному турі ввійшлі в  десятку кращих  учнів України.
Підготовку Ліки до конкурсів вели викладачі та майстри виробничого навчання ліцею: Букреєва, С.А. Колесник О.П., Мікова Л.В., Анищенко Т.О.
   Навчання в ліцеї та участь у конкурсі такого рівня допоможе Ліці у продовженні навчання у вищому нгавчальному закладі, про яке вона мріє. Бажаємо ій досягнення своєї мрії , успіхів у навчанні та професійного зростання.
   Виробниче навчання є невід"ємною частиною усього навчально-виховного процесу в ліцеї. Вже майже місяць учні будівельного ліцею групи №7 ( професія "Штукатур, лицювальник-плиточник, маляр") працюють на виробничих об"єктах міста за адресою вулиця Шосе Будівельників, 5. Для учнів 7 групи, ця практика є останньою та переддипломною. Завдяки своїм знанням, умінням, навичкам учні створюють красу в під"їздах для жителів Сєвєродонецька. Майстер виробничого навчання Мікова Любов Василівна навчає учнів новітнім технологіям, сучасним технікам будівництва, а також творчо підходити до виконання практичних завдань. Бажаємо учням вдало закінчити роботу, успішно захистити дипломні роботи, а також отримати дипломи висококваліфікованих робітників!
   Окрім, так би мовити, наочного пропагування здорового способу життя за допомогою регулярного проведення футбольних фестивалів у містах і районах Луганщини, Футбольна асоціація жінок Луганської області рекламує переваги занять спортом і в засобах масової інформації. У свіжому числі газети «Новопсковщина» була присвячена колонка команді «Луганочка-Сєвєродонецьк», яка формується на базі ДНЗ «Сєвєродонецький професійний будівельний ліцей».
Отже, про нас чують, про нас знають!!!
 Разом ми – сила!!!
   В У країні 18 травня День пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу. Під час спецоперації 18-20 травня 1944 року з Криму до Середньої Азії, Сибіру й Уралу депортували всіх кримських татар, за офіційними повідомленнями – 194 111 осіб. 17 травня у будівельному ліцеї пройшла тематична лінійка на тему: "НІХТО НЕ ЗНАВ, ЩО БУДЕ З НИМ" присвячена Дню пам"яті жертв геноциду кримськотатарського народу. Заступник директора з навчально-виховної роботи Ольга Йосипівна Кривуля розповіла учням про тяжкі роки депортації кримських татар та наслідки страшної сторінки нашого минулого.
  16 травня відбулося засідання методичного об'єднання класних керівників ДНЗ «Сєвєродонецький професійний будівельний ліцей». Структура засідання мала наступні етапи: звіт про виконану роботу МО КК за 2016/2017 навчальний рік представила голова об'єднання Солодка Юлія Олександрівна; анкетування класних керівників з метою вибору пріоритетних напрямків діяльності на наступний рік; обговорення загальних питань. На засіданні крім класних керівників були присутні представники адміністрації: заступник директора з навчально-виховної роботи Ольга Йосипівна Кривуля та методист Віктор Васильович Плічко. В кінці роботи на усіх учасників засідання чекав приємний сюрприз – чаювання!
   Наближаються  літні канікули, наші учні будуть більше часу проводити на вулиці і не зайвим буде нагадати їм про дотримання Правил дорожнього руху.  Саме з цією метою, в рамках Тижня Правил дорожнього руху, в ліцеї пройшов єдиний національний урок «Безпека на дорозі – безпека життя» присвячений важливості носіння світлоповертаючих елементів.

   21 травня 2017р відбувся випуск слухачів вечірнього відділення з професії «Електрогазозварник». 21 випускник показали високий рівень теоретичної та практичної підготовки. У складі слухачів вечірнього відділення були  учні нашого навчального закладу, інших  навчальних закладів міста та працівники підприємств регіону.

                                                                                                      Бажаємо усім випускникам успіху.

У читальній залі будівельного ліцею проходить виставка книг "Вишиване диво - усміхнулось мило" до Дня Вишиванки!
 11 травня учні та педагоги будівельного ліцею прийняли участь у святкових заходах до Дня Європи.
  День Європи – це символ започаткування нової успішної моделі мирної співпраці між державами, що ґрунтується на спільних цінностях: свободи, демократії, поваги до прав людини, верховенства права, та враховує інтереси всіх учасників! Педагогічний та учнівський колектив будівельного ліцею отримав позитивні враження від заходу!!!
   Два дні поспіль співробітники Сєвєродонецького професійного будівельного ліцею брали участь у традиційних урочистостях до Дня Перемоги.
  В Україні стало вже доброю традицією відзначати 8 травня День пам’яті та примирення. Саме в цей день у Сєвєродонецькому музичному училищі відбувся концерт, присвячений цій пам’ятній даті. Перед мешканцями міста, колективами навчальних закладів виступив симфонічний оркестр Луганської обласної філармонії. А 9 травня робітники Сєвєродонецького професійного будівельного ліцею взяли участь у заходах на честь Дня Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, які відбулися на бульварі Дружби народів, а потім, у складі урочистої ходи, поклали квіти до пам’ятника загиблим воїнам. 
  У ліцеї відбувся конкурс технічної творчості. Усі групи прийняли участь у конкурсі. Ліцеїсти проявили свою креативність та творчі здібності. Найкращі роботи були відмічені журі ліцею.
12 квітня 2017 року на базі ДНЗ «Сєвєродонецький професійний будівельний ліцей» відбувся ІІ етап Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед учнів ПТНЗ з професії «Маляр». На урочистому відкритті конкурсу учасників прівітали: директор Навчально-методичного центру ПТО у Луганській області Артюшенко В.І. та директор ліцею Гречишкін Б.Я.. Голова журі Аністратенко О.В. побажав учасникам перемоги. У конкурсі прийняли участь учні нашого ліцею. У програмі конкурсу було оздоблення реальних об´єктів ліцею (гуртожиток). Усі учасники показали високий рівень теоретичної та практичної підготовки. Призові місця розподілились таким чином: ІІІ місце – Жегулін Ілля (група №7), ІІ місце – Голіков Роман (група № 6), найкращім маляром Луганської області стала уениця групи № 7 Д´яконова Ліка. Вона буде представляти нашу область на ІІІ етапі Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності серед учнів ПТНЗ з професії «Маляр» у м.Львів наприкінці травня. Бажаємо успіху та творчого натхнення Лікі та педпрацівникам, які займаються підготовкою до наступного етапу.
                                                             КУБОК ДОНБАСУ НА ДЕНЬ ФУТБОЛУ
 29 квітня в Україні відзначається День футболу. За традицією в цей день проводиться безліч заходів, присвячених пам'ятній події. Ось і цього разу під егідою Асоціації змішаного і жіночого футболу України Асоціація футзалу Донецької області і Футбольна асоціація жінок Луганської області в місті Сєвєродонецьку в спортивному комплексі «Олімпія» провели другий тур розіграшу Кубка Донбасу з міні-футболу серед жіночих команд. Змагання відбутися завдяки допомозі і підтримці наших ділових партнерів DELTA Digital, Лік Керамік та УкрХімЕкспорт.
  У результаті найцікавіших поєдинків перемогу в турнірі здобула команда «Багіра» з міста Лиману, друге місце посіли футболістки з «Колоса» Слов'янського району. Третє місце розділили команди Луганської області із Сєвєродонецького професійного будівельного ліцею та Лисичанського педагогічного коледжу.
   Індивідуальними призами були відзначені воротарка Любов Кам'янецька (ЛПК), захисниця Аріна Рязанцева (СПБЛ), нападаюча Єлизавета Молодюк («Колос»), універсальна гравчиня Олена Барсова («Багіра»).
    Приз найбільш технічній гравчині, заснований вихованкою луганського футболу, яка виступає нині у вищій лізі чемпіонату Польщі, Олени Ковтун присуджено Вікторії Альохіній, яка після першого етапу змагань, на жаль, травмувалася й у цей час проходить курс лікування.
У найближчих планах Футбольної асоціації жінок Луганської області проведення фестивалів жіночого футболу в районних центрах Новопсков та Білокуракіне. Окрім популяризації жіночого футболу, мета цих фестивалів – кадрове поповнення жіночої футбольної команди «Луганочка-Сєвєродонецьк», яка представляє ДНЗ «Сєвєродонецький професійний будівельний ліцей».
                                ПОСПІШАЙТЕ!!! КІЛЬКІСТЬ МІСЦЬ У КОМАНДІ ОБМЕЖЕНА!!!
   Згідно плану роботи, щороку в ДНЗ «Сєвєродонецький професійний будівельний ліцей» проходе Тиждень охорони праці.  На виконання Закону України «Про охорону праці», Кодексу Цивільного захисту України, Указу Президента України від 18.08. 2006 №685/2006 «Про день охорони праці», та у зв’язку з проведенням цілеспрямованої профілактики травматизму, виховання поважного ставлення до безпеки праці, формування у підростаючого покоління світоглядних та етичних основ здорового способу життя, привернення уваги до вирішення питань охорони праці з 18 по 21 квітня в ліцеї пройшов  Тиждень охорони праці.
                                ЗВІТ про проведення Тижня охорони праці 2017  викачати
    26 квітня у будівельному ліцеї відбулося підсумкове засідання учнівського самоврядування "КРОК У МАЙБУТНЄ". Під час засідання члени самоврядування ділилися враженнями та думками з приводу виконаної роботи у 2016/2017 навчальному році. Куратор учнівського самоврядування Ю.О. Солодка надала звіт , у якому йшлося про результати учнівської діяльності. Також свою діяльність у цьому навчальному році закінчує факультатив з розвитку лідерських якостей "ШКОЛА ЛІДЕРА". Куратор Юлія Олександрівна розповіла, що у наступному навчальному році учасники факультавиву будуть займатися за програмою профілактики конфліктів та правопорушень серед учнівської молоді "БУДУЄМО МАЙБУТНЄ РАЗОМ" (дитячий фонд ЮНІСЕФ). В ході засідання кожен активний, ініціативний та відповідальний член учнівського самоврядування отримав сертифікат, який підтверджує, що учень пройшов освітні тренінги з розвитку лідерських якостей. Також приємною несподіванкою для учнів стало організоване чаювання, під час якого усі присутні ділилися своїми думками!
  12 квітня у День космонавтики для учнів будівельного ліцею був організований конкурс "Космічні пазли".
 Бібліотекар ліцею Н.Г. Авєріна підготувала цікаві факти про космос, про які учні навіть не здогадувались. Перемогу у конкурсі здобула учениця групи № 4 Нечепорук Тетяна!
   Вітаємо з перемогою!
Сєвєродонецьк — територія здоров’я
12 квітня 2017 року

 У нашому місті вже стало доброю традицією відзначати 7 квітня Всесвітній день здоров’я. Тому й цьогоріч, хоча й затримкою на тиждень, під егідою Відділу освіти Сєвєродонецької міської ради, за підтримки Центру туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді відділу освіти Сєвєродонецької міської ради, Відділу молоді та спорту Сєвєродонецької міської ради, Сєвєродонецької міської організації Товариства Червоного Хреста України на майдані Перемоги й у прилеглому сквері був проведений міський молодіжний захід «Територія здоров’я». Перед початком свята з вітальними словами до учасників змагань звернулися представники вище згаданих організації та учнівської молоді міста. О 9 годині ранку «Зарядкою із чемпіоном» студенти і викладачі Східноукраїнського університету імені Володимира Даля та представники облдержадміністрації розпочали спортивну частину заходу. Наступним розділом програми була «Територія здоров’я», в якій, окрім команди нашого ліцею, узяли участь ще п’ять команд навчальних закладів міста. Склад наших збірників був таким: Василенко Андрій, Антонов Сергій, Волченко Володимир, Мокроусов Володимир, Руссов Олександр, Носачов Олексій, Петренко Іван, Соколов Андрій, Хмеленко Костянтин, Костирко Денис. Першим випробуванням було «Орієнтування на місцевості», в якому хлопцям довелося чимдуж долати дистанцію, не забуваючи при цьому, ставити в маршрутній картці позначки проходження кожного етапу. Потім наші збірники продемонстрували свій хист у конкурсі «Рятувальні роботи на воді»: було умовно врятовано п’ятеро «потопельників». Далі хлопці надавали «Першу медичну допомогу», і чудово впоралися із цим завданням. «Установка намету» - наступний конкурс свята. Тут наша команда, на думку судді, припустилася незначної помилки. Етап «Подолання заболоченої ділянки за допомогою жердин» наші пройшли на відмінно: показавши найкращий час і не заробивши жодного штрафного балу. Сьомим, завершальним випробуванням була станція «Юний парамедик». Підсумком злагодженої командної роботи на кожному етапі змагань стало здобуття другого місця в загальному заліку. Окрім здоров’я, заряду бадьорості, гарного настрою і незабутніх позитивних вражень від змагань наша команда отримала від організаторів заходу почесний диплом, волейбольний м’яч і солодкий приз – торт. Чим усі були задоволені!!!
Адміністрація ДНЗ «СПБЛ» дякує всім причетним до підготовки команди і вітає зі здобутим призовим місцем!!!
«ЛУГАНОЧКА» ЗАПРОШУЄ ЗДІЙСНИТИ МРІЮ
Якщо ви мрієте стати професіональною футболісткою!
Якщо ви маєте бажання здобути належну освіту!
Якщо ви бажаєте відвідати далекі країни!
ТОДІ МИ ЧЕКАЄМО НА ВАС!!!
Футбольна асоціація жінок Луганської області розпочинає формування молодіжного складу професіональної жіночої футбольної команди «ЛУГАНОЧКА-СЄВЄРОДОНЕЦЬК»
Основний рік народження бажаючих грати в команді – 2001-й.
Розглянемо варіанти випускниць цього року 1999/2000 років народження. А також дівчат 2002 року народження, які в травні 2017 року закінчують 8 класів загальноосвітньої школи.
Ми гарантуємо:
- професіональну футбольну підготовку (дворазові тренування шість разів на тиждень);
- базову освіту в рамках загальноосвітньої школи і гарантуємо вступ до вишу на спеціальність, пов’язану з фізичним вихованням і спортом;
- безплатне проживання і триразове харчування;
- футбольну екіпіровку;
- стипендію;
- участь в одному міжнародному турнірі впродовж року за межами України;
- участь у чемпіонаті України з футболу (міні-футболу) у першій лізі.
ПОСПІШАЙТЕ!!! КІЛЬКІСТЬ МІСЦЬ У КОМАНДІ ОБМЕЖЕНА!!!
Інформація за телефонами: 068-374-60-68, 066-977-23-14
Футбольна асоціація жінок Луганської області
 
НОМЕР ПЕРШИЙ - ДАР’Я КОШЕЛЄВА!
Як і личить гравчині, яка виходить на футбольне поле у футболці з номером «один», сьогодні першою гравчинею створюваної команди «ЛУГАНОЧКА-СЄВЄРОДОНЕЦЬК» стала воротарка Дар’я Кошелєва. Її заява про прийом до команди зареєстровано під номером «один»! Приєднуйтесь!!!
 
КУБОК НЕСКОРЕНОГО ДОНБАСУ
Асоціація міні-футболу Донецької області і Футбольна асоціація жінок Луганської області під егідою Асоціації змішаного і жіночого футболу України проведуть у квітні перший розіграш Кубка Донбасу з міні-футболу серед жіночих команд, присвячений Дню футболу в Україні.
22 квітня 2017 року чотири команди по дві від кожної області зіграють одноколовий турнір у Слов’янську. Нашу область представлятимуть Лисичанський педагогічний коледж і Сєвєродонецький будівельний ліцей, Донецьку – команди Слов’янська і Лиману. А 29 квітня на День футболу в Україні також в одне коло ці ж команди зіграють на майданчику Льодового палацу спорту в Сєвєродонецьку.
  28 березня у ДНЗ "Сєвєродонецький професійний будівельний ліцей" відбувся захід присвячений 425 річниці з дня народження видатного чеського педагога та письменника, автора відомих в освітянському середовищі творів, таких як "Велика дидактика", "Материнська школа" Яна Амоса Коменського. Педагогічні читання пройшли у формі круглого столу. На початку заходу вступне слово сказала бібліотекар ліцею Ніна Григоріївна Авєріна, потім презентувала свою доповідь на тему: "Життя та творчість Я.А. Коменського" практичний психолог Юлія Олександрівна Солодка, яка ще провела методику "Рівень сформованості комунікативності як професійно значущої здібності педагога".
 Соціальний педагог Ольга Йосипівна Кривуля провела чітку паралель між методами навчання Я.Коменського і сьогоденням. Також педагоги не обминули увагою "17 правил виховання Коменського", які прекрасно визначив завуч Віктор Васильович Плічко. Питання круглого столу жваво обговорювались педагогічним колективом.
   Результатом педагогічних читань стало прийняття рішень:
 1) підготувати методичну розробку "Творчий шлях видатного педагога Я.А. Коменського";
 2) матеріали круглого столу використовувати під час проведення батьківського всеобучу;
 3) педагогічні читання проводити 1 раз у квартал.

31 березня у читальній залі ліцею відбулося написання диктанту- пам"ятки
 на тему "Туберкульоз - інфекційне захворювання".
 Учні усіх навчальних груп прийняли участь в заході.
   З 3 по 7 квітня у будівельному ліцеї пройшов тиждень фахової майстерності серед учнів, які навчаються за професією "Електрогазозварник, газорізальник". У рамках тижня пройшли наступні заходи: виставка стіннівок, плакатів, кросвордів, олімпіада по спецтехнології, технічний брей-ринг серед навчальних груп, а найголовніше конкурс на звання "Кращий зварник ліцею", який проводився у два етапи теоретичний та практичний тури. Зварювальні елементи оцінювали члени журі. Перемогу здобув учень ІІІ курсу групи № 2 Дятлов Марк. Вітаємо з перемогою!
У рамках Всеукраїнських спортивних ігор серед учнів професійно-технічних навчальних закладів України «Козацька наснага» в місті Рубіжному 29 березня 2017 року відбувся другий етап змагань. Мета цих ігор - це організації змістовного дозвілля, спрямованого на формування в учнів фізичного, соціального та духовного здоров’я, удосконалення фізичної і психічної підготовки, ведення активного способу життя та професійної  діяльності, підвищення соціальної активності та залучення учнів до регулярних занять .фізичною 
 культурою, пропаганда здорового способу життя
    У змаганнях взяли участь 6 команд, які представляли професійно-технічні навчальні заклади міст Сєвєродонецька, Рубіжного та Кремінної.
Програма ігор складалася з таких видів: «Втеча полоненого з неволі», «Підтягування у висі», «Поштовх гирі», «Піднімання козака», «Боротьба на пасках», «Метання довбні», «Герць козацьких джур» та «Перетягування каната».
    Честь нашого ліцею захищали: Бондаренко Михайло, Волченко Володимир, Коваль Іван, Малик Костянтин, Самофалов Максим, Сімікоз Сергій, Ушаньов Сергій, Носачов Олексій.
   Змагання пройшли в емоційній та дружній атмосфері.
   За підсумками другого етапу буде сформовано збірну команду Луганщини, яка з 18 по 21 травня в Херсонській області братиме участь у фіналі Всеукраїнських спортивних ігор серед учнів професійно-технічних навчальних закладів України «Козацька наснага».
   23 березня члени учнівського самоврядування "Крок у майбутнє" створили стіннівку "Ми толерантні" в рамках європейського тижня проти расизму.
   Участь у творчому процесі прийняли представники усіх навчальних груп ліцею! Своїм простим вчинком учні будівельного ліцею висловили свою позицію: "Всі ми рівні, всі ми різні". Також у навчальному закладі проходить ряд виховних годин з даної тематики.

 22 березня волонтерський загін "Милосердя" на чолі з куратором Ю.О.Солодкою завітали до загальноосвітньої школи №4 міста Сєвєродонецьк. Мета візиту: знайомство з надзвичайним, привітним учнем Коваленко Данилом, який навчається у 4 класі та незважаючи на всій дуже юний вік є чемпіоном школи із шахів. Наші члени волонтерського загону не могли обминути увагою такого талановитого учня і подарували Дані картину, яку він розфарбує із своїми рідними чи друзями. Також чемпіон нашого будівельного ліцею Сергій Корчягін користуючись нагодою запросив на поєдинок з шахів Данила, на що він відразу погодився. Чекаємо на запеклий та цікавий "бій" між двома "ТИТАНАМИ З ШАХІВ"!
 Козацька наснага 
 Спортивно-патріотичні свята серед учнів ПТНЗ проводяться з метою організації змістовного дозвілля, спрямованого на формування в учнів фізичного, соціального та духовного здоров’я, виховання патріотизму та почуття гідності, удосконалення фізичної та психічної підготовки, ведення активного способу життя та професійної діяльності, підвищення соціальної активності й залучення учнів до занять фізичною культурою, набуття та прищеплення навичок здорового способу життя. 
  16 березня 2017 року в ліцеї відбувся I етап Всеукраїнських спортивних ігор серед учнів професійно-технічних навчальних закладів України «Козацька наснага». У ньому взяли участь три команди, сформовані як збірні команди за професіями: «Монтажник гіпсокартонних конструкцій», «Штукатур, лицювальник-плиточник», «Електрозварник ручного зварювання, газозварник». Відповідно до матеріальної бази ліцею і стану фізичної підготовки учнів, програму ігор було дещо змінено в бік спрощення. 
  Упевнену перемогу здобула команда «Монтажників гіпсокартонних конструкцій», на базі якої створюватиметься збірна команда ліцею для виступів
на II етапі ігор. Друге місце посіла збірна електрогазозварників, і замкнула трійку призерів команда штукатурів, лицювальників-плиточників. 

Необхідно якомога ширше впроваджувати такі форми роботи з учнями з метою виховання поваги до народних традицій, звичаїв та підтримки рівня фізичного розвитку, збільшення рухової активності учнів.
  15 березня у ДНЗ «Сєвєродонецький професійний будівельний ліцей» відбувся турнір із шашок, присвячений Дню українського добровольця. 
  Участь у турнірі взяли 10 осіб. Змагання пройшло за коловою системою до двох перемог між суперниками. 
  Турнір розпочався о 13:20 зі слів головного судді змагань викладача фізичної культури Володимира Сердечного, він пояснив правила та закликав до поваги суперників. 
   Перше місце серед майстрів виробничого навчання упевнено виборов майстер в/н групи №4 Гречишкін Михайло Васильович, друге місце посів, програвши лише переможцю, майстер групи №3 Бардін Юрій Юрійович. Серед учнів перемогу здобув учень групи №5 Ілля Зінніков, другий рядок таблиці «закріпив» за собою Валерій Кібкало, учень групи №8. Серед дівчат не було рівних учениці групи №7 Д’яконовій Ліці, друге місце за Олександрою Солоніною, ученицею групи №8. 
  Усім переможцям зичимо наснаги до нових перемог, а ті, що не стали переможцями, хай не втрачають віри у свої сили і наполегливо працюють далі.
  Випускник 2015 року ДНЗ "Сєвєродонецький професійний будівельний ліцей" Веремеєнко Олександр Юрійович героїчно загинув виконуючи військовий обов"язок. Олександр був бійцем 36-ї окремої бригади морської піхоти. Займав посаду матроса. Похований 8 березня на Старобільщині. Учнівський та педагогічний колектив будівельного ліцею вшановує пам"ять випускника-героя, який віддав своє життя за Батьківщину у віці 20 років! Вічна пам"ять.
    10 березня у читальній залі будівельного ліцею відбувся конкурс читців присвячений творчості Т.Г. Шевченка.
 Журі визначило переможців конкурсу у різноманітних номінаціях! Переможці були нагороджені грамотами та подарунками!
      8 березня - "Міжнародний жіночий день", свято весни і підвищеної уваги до жінки. У будівельному ліцеї у цей святковий день відбулася концертна програма організована художнім керівником Гордієнко Н.О. Члени агітбригади та учнівского самоврядування "Крок у майбутнє", а також чоловіча половина педагогів підготували значну кількість творчих номерів, які вони присвячували жінкам!
  2 березня до будівельного ліцею завітали наші друзі, представники громадської організації "ПРОСВІТА ЛУГАНЩИНИ" з дуже вражаючою та цікавою доповіддю на тему "Профілактика наркотичної залежності". Учні ліцею з великою увагою спостерігали за пагубними наслідками асоціальної поведінки, які демонстрували на екрані. Дякуємо представникам громадської організації "ПРОСВІТА ЛУГАНЩИНИ" за допомогу у вихованні учнівської молоді!
  Правова освіта - основа правової культури суспільства. Правові знання - підґрунтя, на якому формується правова свідомість. Вони допомагають учням співвідносити свої вчинки і дії, а також вчинки своїх товаришів з вимогами норм права і приписами законів, коригувати свою поведінку у напрямі правомірності. 1 березня у будівельному ліцеї відбулася цільова педагогічна рада на тему: "ПРАВОВА ОСВІТА ТА ВИХОВАННЯ УЧНІВСЬКОЇ МОЛОДІ". Адміністрація, викладачі, майстри виробничого навчання для розгляду цього дуже важливого питання обрали форму проведення ради - прес-конференція. Свої доповіді презентували : практичний психолог навчального закладу Солодка Юлія Олександрівна, викладач історії та правознавства Скляніченко Олена Володимирівна та спеціаліст з відділу юстиції Гречишкіна Наталія Олександрівна. В ході прес-конференції виникала велика кількість запитань, які потребували пояснення та більш детального обговорення. По завершенню заходу усі присутні мали можливість висловити свої думки та враження.
  23 лютого у будівельному ліцеї відбулося велике свято Масляної.
 У цей день на учнів чекала значна кількість сюрпризів. Але кращим подарунком у цей день для найстаранніших учнів ліцею був похід до кімнати - ізоляції "КВЕСТ".
 Після проходження випробувань наші хлопці не мали слів, щоб описати свої враження!
  21 лютого у будівельному ліцеї до Міжнародного дня рідної мови відбувся конкурс творів "Моєю мовою говорив Шевченко". Серед учнів переможницею визнано Аліну Байдіну група №1, а серед педагогів майстра виробничого навчання Олександра Сергійовича Жадана. Вітаємо переможців!
   22 лютого 2017 року відбувся випуск учнів , які навчалися за професі. «Електрогазозварник, газорізальник». За 1,5 роки навчання випускники отримали теоретичні знання, пройшли оплачувальну виробничу практику на підприємствах регіону, де підтвердили свої знання та навички з професії.  Декілька учнів бажають продовжувати навчання у ВНЗ України, останні отримали пропозиції, щодо працевлаштування. У добрий час наші, дорогі випускники!
  Черговий фестиваль жіночого футболу, уже другий за своїм ліком, було проведено в Сєвєродонецькому професійному будівельному ліцеї (директор – Борис Якович Гречішкін). У ньому взяли участь школярки шкіл № 11,12 і 13 Сєвєродонецька, а також міст Лисичанська та Привілля. Організатори фестивалю Футбольна асоціація жінок Луганської області вирішили дещо змінити формат заходу, покликаного сприяти популяризації олімпійського виду спорту - футболу в жіночому виконанні серед підростаючого покоління Луганщини. Вирішено було розділити формат фестивалю на дві складові.
  Перша пройшла в актовій залі будівельного ліцею. Тут з вітальним словом до учасників фестивалю звернувся директор інституту фізкультури Луганського національного університету імені Тараса Шевченка, голова обласної організації спорттовариства "Спартак" Юрій Полулященко. А з великого екрану побажала стати новими футбольними зірочками Луганщини Олена Ковтун - вихованка луганського футболу, яка нині виступає в Польщі.
   Після невеликої лекції з історії жіночого футболу у світі і в Луганській області була проведена традиційна вікторина для закріплення отриманих знань. Приз за здобуту перемогу у вікторині від президента Асоціації змішаного і жіночого футболу України Олексія Мальованця отримала Аріна Іванннікова з Лисичанська.
    У другій частині школярки спробували свої сили вже безпосередньо у футболі. У спортивній залі будівельного ліцею було проведено міні-турнір за участі шести команд.
   У першій групі були зафіксовані такі результати: СШ 12/1 Сєвєродонецьк - Лисичанськ - 0:0, СШ 12/2 Сєвєродонецьк - СШ 12/1 Сєвєродонецьк - 1:2, Лисичанськ - СШ 12/2 Сєвєродонецьк - 1:0.
    У другій групі - СШ № 13 Сєвєродонецька - Привілля - 0:8, Привілля - СШ № 11 Сєвєродонецька -0:1, СШ № 11 Сєвєродонецька - СШ № 13 Сєвєродонецька - 2:0.
    У матчі за третє місце команда Лисичанська в серії пенальті переграла команду Привілля - 2:1 після 0:0 в основний час.
    А в фіналі дівчата СШ 12 (основний склад команди) Сєвєродонецька з рахунком 5:0 здолали своїх землячок із СШ №11.
   Усі учасники фестивалю отримали призи від обласної організації ФСТ "Спартак" і обласного комітету з фізичного виховання та спорту МОН України.
    До речі, Футбольна асоціація жінок Луганської області оголошує набір дівчат 8-11 класів до секції футболу.
     Заняття проводитимуться на базі Державного навчального закладу «Сєвєродонецький професійний будівельний ліцей» за адресою:
м. Сєвєродонецьк, вул. Маяковського, 18.
Телефони для довідок: 066-977-23-14;
(06452) 2-90-08, 4-04-62, 4-22-92
Сайти:  http://www.spsl.ho.ua 
https://vk.com/id154827254
   20 лютого - день вшанування пам"яті Героїв Небесної Сотні, саме в цей день для учнів будівельного ліцею був організований турнір з шахів. За результатами кількох партій перемогу здобув Корчагін Сергій учень групи № 3, професія "Електрогазозварник, газорізальник". Вітаємо з перемогою!
«Скільки в людині доброти, стільки в неї і життя» — Уолдо Емерсон.
 17 лютогоДень спонтанного прояву доброти. Це свято має досить нетривалу історію. Його поява пов'язана з ініціативою міжнародних благодійних організацій, які вирішили об'єднатися під гаслами доброти всіх людей планети — незалежно від їх громадянства, віросповідання та національної приналежності.Святкування Дня спонтанного вияву доброти в Україні поки проводиться практично непомітно, оскільки про нього мало хто знає. Суть свята полягає в безкорисливому і безмежному прояві доброти по відношенню до всіх оточуючих. Вже декілька років поспіль ДНЗ "Сєвєродонецький професійний будівельний ліцей" саме в цей день, і не тільки, творить добро для учнів та педагогів. Прояви доброти різноманітні, від смаколиків подарованих в цей день, до більш значущих і важливих подарунків. Саме сьогодні увесь педагогічний та учнівський колектив ліцею висловлює слова вдячності спонсорам, меценатам, доброчинцям, які завжди готові прийти на допомогу, а саме: колективу спеціалізованої дитячо-юнацької спортивно-технічної школи водних видів спорту «САДКО» , колективам кінотеатрів "Оскар" та "Сучасник", працівникам нігтьової студії "Бархат", колективу кафе "Наше кафе", колективу боулінгового клубу «J-Strike», фітнес-центу "Еліт", фонду О.Кунченко "Заради майбутнього", працівникам міської стоматологічної клініки та депутату нашого округу Лагунову Евгенію Володимировичу. Нехай ваші добрі справи дадуть більшої впевненості в правильності ваших прагнень. Бажаємо вам та вашим колективам всіляких благ, здоров'я, процвітання, побільше тепла на життєвому шляху!
  15 лютого напередодні дня спонтанного прояву Доброти учні будівельного ліцею мали можливість безкоштовно відвідати боулінг. Дякуємо директору та колективу цього закладу за чудову можливість корисно провести дозвілля!
  15 лютого у будівельному ліцеї пройшла тематична лінійка в честь Дня виведення військ колишнього СРСР із республіки Афганістан. Також в рамках цієї дати в учнівських групах пройшли виховні години, а бібліотекар ліцею оформила цікаву виставку періодичних видань.
   14 лютого у День Всіх Закоханих учні будівельного ліцею підготували прекрасну виставку творчих робіт "Надзвичайна Валентинка ". Учні усіх навчальних груп проявили свої креативні здібності та порадували оточуючих чарівними роботами. Також у цей день працювала святкова пошта "Валентинка знайде свого адресата"!
    Педагогічний та учнівський колектив ДНЗ "Сєвєродонецький професійний будівельний ліцей"
 вітає із 75 -річним ювілеєм старшого майстра, Олексія Миколайовича Приткова,
який пропрацював в системі професійно-технічної освіти більше 40 років.
 Шановний Олексію Миколайовичу, бажаємо Вам міцного здоров"я, достатку, терпіння, усіляких благ, миру та довгих років життя.
   
  Учні будівельного ліцею вже протягом місяця відвідують басейн "САДКО". Висловлюємо велику вдячність адміністрації спеціалізованої дитячо-юнацької спортивно-технічної школи водних видів спорту "САДКО" за надання чудової можливості учням будівельного ліцею розвиватися у цьому виді спорту.
   1 лютого у день визволення Лисхімстрою від ніімецько-фашистських загарбників у ДНЗ "Сєвєродонецький професійний будівельний ліцей" пройшов турнір із настільного тенісу.
  Переможцями визнано:
 Антонова Сергія група № 1, професія "Штукатур, лицювальник-плиточник, маляр",
 Сергія Мокроусова група №3, професія "Електрогазозварник, газорізальник". Вітаємо переможців!!!
    27 січня в актовій залі будівельного ліцею відбувся виховний захід на тему: "Профілактика алкоголізму та наркоманії в учнівському середовищі". Захід провели представники організації "Зміна Луганщини", які розповіли про жахливі наслідки вживання токсичних, наркотичних та алкогольних речовин. Після заходу учні мали можливість обговорити почуте та побачене.
  27 січня у ДНЗ "Сєвєродонецький професійний будівельний ліцей" пройшла обласна методична секція вихователів гуртожитків ПТНЗ на тему: "Профілактика та попередження торгівлі людьми".
  Битва під Крутами - одна з визначних сторінок історії України. Тому будівельний ліцей не залишився осторонь цієї події. В ліцеї були проведені наступні заходи: виховні години в групах, стіннівка, виставка літератури у бібіліотеці. Учні в котрий раз ознайомилися із величним минулим нашої Батьківщини!
 
   Напередодні Дня Соборності у ДНЗ "Сєвєродонецький професійний будівельний ліцей" пройшла низка національно-патріотичних заходів для учнів та педагогів. Бібліотекар навчального закладу
Н.Г. Авєріна
провела виставку періодичних видань та книг "Україна понад усе". Викладач правознавства та історії О.В. Скляніченко разом з учнями створили стіннівку "Подія, що пережила час". Також у рамках заходів до Дня Соборності була проведена тематична лінійка. Не обминули увагою це свято й члени учнівського самоврядування "Крок у майбутнє" на чолі з куратором Ю.О. Солодкою. На засіданні учнівського комітету учні написали листа про співпрацю до "Вищого професійного ліцею" м. Сарни Рівненської області , який символізує єдність, перемогу, мир!
   4 січня  у будівельному ліцеї були підведені підсумки змагань учнівських груп "Екран змагань".
 
1 місце між собою розділили - група № 4, професія "Монтажник гіпсокартонних конструкцій, електромонтажник" та група № 8, професія "Штукатур, лицюваник - плиточник, маляр".
 
2 місце посіла група № 1, професія "Штукатур, лицювальник-плиточник, маляр",
 
3 місце група № 7 "Штукатур, лицюваник - плиточник, маляр" та група № 3, професія "Електрогазозварник, газорізальник".
     Після зимових канікул групи-переможці будуть нагороджені чудовими подарунками.
     Вітаємо!
Сєвєродонецький професійний будівельний ліцей