Сєвєродонецький професійний будівельний ліцей
   Новини
   Головна
Фотовиставка "ЖИТТЯ І БЕЗСМЕРТЯ У ФОТО" присвячена українському політику, публіцисту Вячеславу Максимовичу Чорноволу. У цьому році йому б мало виповнитися 80 років.
   21грудня 2017 року Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Луганській області було проведено цільовий семінар для педпрацівників професійних навчальних закладів, які готують фахівців для будівельної галузі з теми: «Прогресівні виробничі технології в будівництві», що відбувся на базі ДНЗ «Сєвєродонецький професійний будівельний ліцей». У семінарі прийняли участь майстри виробничого навчання з професійних навчальних закладів міст Старобільськ, Рубіжне, Лисичанськ, Сєвєродонецьк.  
     З вітальним словом до учасників заходу звернувся директор  ліцею Б.Я.Гречишкін.
   У теоретичній частині заходу  викладач вищої категорії , керівник методичного об’єднання С.А.Букрєєва виступила з доповіддю - презентацією «Сучасні методи декорування стін інтер’єрів за допомогою мозаїки».
У практичній частині учасники мали можливість прийняти участь у майстер-класі, який провела майстер виробничого навчання Ковчуженко Т.О. за темою «Виготовлення мозаїчного панно зі шматочків керамічної плитки» та відпрацювати набуті вміння і навички.
 Підбиваючи підсумки роботи семінару, було зазначено, що будівельні професії користуються попитом  на ринку праці та надають велику можливість для розвитку творчості учнів. 
 
дивитися кліп
 
   21 грудня у будівельному ліцеї відбулося підсумкове засідання учнівського комітету "КРОК У МАЙБУТНЄ" за І семестр роботи. На початку засідання куратор комітету Солодка Юлія Олександрівна підбила підсумки діяльності членів УК за перше півріччя. Потім голова УК Петренко Іван виступив із доповіддю "Планування діяльності УК ДНЗ "СПБЛ" на ІІ півріччя 2017/2018 н.р.". Завершальним акордом було чаювання, а також чудові привітання з Новорічними святами у виконанні представників агіттеатру на чолі з художнім керівником Гордієнко Н.О.. Учні залишилися у чудовому настрої, а також щедрий Дід Мороз вручив кожному пакунок солодощів. Сподіваємося, що у наступному році діяльність учнівського самоврядування буде не менш плідною та корисною!
   Найкраща група ДНЗ "СПБЛ" за підсумками "ЕКРАНУ змагань І семестру 2017 р." на чолі з майстром в/н Міковою Л. В. та класним керівником Солодкою Ю.О.
   21 грудня відвідали Державний навчальний заклад "Сєвєродонецький професійний ліцей". Майстри в/н та учні ліцею надали свої послуги нашим учням. Щиро дякуємо педагогічному та учнівському колективу ДНЗ "СПЛ" за професіоналізм, увагу та підтримку!
   У будівельному ліцеї з 19.12.17 р. по 22.12.2017 р. відбувся конкурс "Новорічна стіннівка". За підсумками журі перемогу здобула група №6, професія "Штукатур, лицювальник - плиточник, маляр" (майстер в/н Анищенко Т.О., класний керівник Букреєва С.А.). Вітаємо з перемогою!
Адміністрація, учні та педагоги ДНЗ "Сєвєродонецький професійний будівельний ліцей" висловлюють велику вдячність
 Сиротянському лісництву за подаровані прекрасні ялинки.
 Дай Боже Вам любові і тепла, 
Добра в сім'ї і затишку в оселі, 
Щоб щастя світла музика текла 
В різдвяні свята, щедрі і веселі! 
Хай здійснює бажання рік Новий, 
Хай ваше лісництво процвітає, 
З чудовим святом, радості і мрій 
Ми щиро і сердечно Вас вітаєм!
   У будівельному ліцеї відбувся літературний конкурс "ЛИСТ ДО МАМИ". На загальноліцейному рівні перемогу здобула учениця групи № 7 РОМАНЕЦЬ АЛЬОНА, яка здобуває професію "Штукатур, лицювальник-плиточник, маляр". Вітаємо Альону з перемогою! Так тримати!!!
19 грудня у будівельному ліцеї відбулася святкова лінійка "Подарунки від Святого Миколая". Найкращі учні отримали подяки для батьків, за хороше виховання своїх дітей!
  13 грудня до членів учнівського комітету "КРОК У МАЙБУТНЄ" та волонтерського загону "МИЛОСЕРДЯ" ДНЗ "СПБЛ" завітали друзі із Бельгії. Під час розмови представник іноземної організації NRC Ніколас, цікавився життям молоді, інтересами, хоббі. У свою чергу учні з великим захватом розпитували у іноземного друга цікаві факти про його країну та життя. Зустріч видалася просто чудовою та звісно пізнавальною!
   З 30 листопада по 2 грудня у м.Київ проходив Всеукраїнський конкурс професійної майстерності «WORLDSKILLS UKRAINE» за семи компетентостями. Конкурс за компетенцією "сухе будівництво та штукатурні роботи", який проходив на базі Київського професійного будівельного ліцею.
    У конкурсі прийняв участь учень ДНЗ «Сєвєродонецький професійний будівельний ліцей» Сімікоз Сергій. Конкурсантам потрібно було змонтувати та обличкувати складну гіпсокартонну конструкцію. Сергій успішно справився з завданням, достойно представивши Луганську область на цьому заході. У підготовкі конкурсанта брали участь майстер виробничого навчання Гречишкін М.В. та викладач Яструбинський С.М.
    Бажаємо Сергію та його наставникам успіхів, зростання у професійній майстерності.
   6 грудня у будівельному ліцеї відбулося спортивне свято присвячене Дню Збройних Сил України. Учні з великим задоволенням приймали участь у заході.
  5 грудня волонтерський загін "Милосердя" на чолі з куратором Солодкою Ю.О. та головою Лєнь С., завітали до установ міста Сєвєродонецьк, які протягом року надавали підтримку та допомогу нашим учням. Метою візиту ВЗ було вручення подяк керівникам установ за активну підтримку молоді будівельного ліцею.
5 грудня
 у Міжнародний день Волонтера
учні будівельного ліцею нагородили почесним титулом
 "Волонтер 2017 року"
Любов Миколаївну Синенко,
майстра виробничого навчання ДНЗ "СПБЛ"!
  1 грудня у Всесвітній день боротьби з ВІЛ/СНіД для учнів будівельного ліцею відбувся рок-концерт. Члени громадської організації "Просвіта Луганщини"під час свого виступу порушили такі соціальні питання, як насилля над людьми, алкоголізм, наркоманія.

  З 25 листопада по 10 грудня у будівельному ліцеї проходить Тиждень права. З учнями навчальних груп класні керівники проводять виховні години на правову тематику. Практичний психолог Солодка Ю.О. залучила членів учнівського та волонтерського комітету до ряду акції присвячених боротьбі з насиллям, ВІЛ/СНІД, жорстоким поводженням з дітьми та жінками. Біблотекар Авєріна Н.Г. підготувала для учнів ліцею виставку на тему "ЗАКОН І ПРАВО".

Експозиція до
 85 річниці Голодомору в Україні!
  Виставка у читальній залі ліцею до Дня Народження легендарного українського філософа, поета, просвітителя Григорія Савича Сковороди.
Виставка у читальній залі ліцею
 "Із серця котиться сльоза" до 85 річниці Голодомору.
      22 листопада у День Народження великого просвітителя-гуманіста, філософа, поета, педагога Григорія Савича Сковороди учнівський комітет "Крок у майбутнє" на черговому засіданні поринули у світ творчості легендарного діяча. Учні з великим захватом приймали участь в усіх запропонованих конкурсах та заходах, але найбільше учасникам сподобалося складати пазли купюри в 500 гривень, на якій зображений Григорій Савич. Дякуємо бібліотекарю Н.Г. Авєріній за цікавий підхід до святкування Дня Народження українського поета.
Фотолітопис до Дня Гідності і Свободи "ГЕРОЇЧНА УКРАЇНА ВІД  МИНУЛОГО ДО СЬОГОДНІ".
  16 листопада у будівельному ліцеї відбувся турнір з шашок до Міжнародного Дня відмови від паління. Організував турнір волонтерський загін "Милосердя".   Дякуємо усім учасникам заходу за чудову гру!
   Щорічний радіодиктант національної єдності писали українці у різних куточках світу - 9 листопада . Сам текст, згідно усталеної традиції, прочитав український лінгвіст Олександр Авраменко. Цьогоріч автор обрав тему – "Наші пісні". І сам текст, до речі, був не з простих. Долучитися до написання диктанту мали можливість учні та педагоги ДНЗ "Сєвєродонецький професійний будівельний ліцей". На початку уроку Валентина Олександрівна Куценко викладач української мови та літератури ознайомила усіх присутніх з правилами поведінки під час написання. Учні та педагоги з великим захватом спробували свої сили!
  5 листопада 2001 року Генеральна Асамблея оголосила 6 листопада кожного року Міжнародним днем запобігання експлуатації навколишнього середовища під час війни та збройних конфліктів. Відзначається щорічно відповідно до рішення Генеральної Асамблеї ООН A/RES/56/4. Приймаючи це рішення, вона враховувала, що шкода, заподіяна навколишньому середовищу під час збройних конфліктів, призводить до погіршення стану екосистем та природних ресурсів на тривалий період після припинення конфліктів і часто торкається не тільки однієї держави і не тільки нинішнього покоління. Волонтерським загоном "Милосердя" ДНЗ "СПБЛ" в рамках Міжнародного дня запобігання експлуатації навколишнього середовища під час війни та збройних конфліктів була оголошена акція "Чисте подвір"я ліцею". Учні впорядковуючи територію ліцею, в котре замислилися про важливість збереження природніх благ.
Виставка літератури у бібліотеці ліцею
 до Дня української мови та писемності
"Моя мова калинова!".
Виставка у бібліотеці будівельного ліцею
на тему
 "Реформація в ілюстраціях"
   З 23 по 26 жовтня учні будівельного ліцею відвідали музей бойової слави м. Сєвєродонецьк, в рамках виховних заходів до Дня звільнення України від німецько - фашистських загарбників. Висловлюємо велику вдячність керівнику музею Віктору Германовичу Кислякову за зацікаву екскурсію та захоплюючу "інформаційну подорож" в часи ІІ світової війни!
  24 жовтня 1945 року, після того, як більшість держав-засновників ратифікували договір про створення всесвітнього органу, була офіційно створена Організація Об’єднаних Націй. Україна серед перших держав підписала статут ООН і ввійшла до групи засновників організації. У 1971 році Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй прийняла резолюцію, в якій вона рекомендувала державам-членам відзначати цей день як державне свято. Традиційно в цей день у всьому світі проводяться зустрічі, дискусії та виставки, присвячені цілям Організації та її досягненням.
    Організація Об’єднаних Націй живе в серці і свідомості кожного громадянина як організація, здатна покласти край насильству і укоренити терпимість, сприяти розвитку і забезпечити рівність, захистити права людини і зменшити масштаби бідності.
   Святкування Дня Організації Об’єднаних Націй є ствердженням нашої віри в ці сподівання людства.
   Традиційно в День Організації Об’єднаних Націй в залі Генеральної Асамблеї проводиться міжнародний концерт. Іноді влаштовуються спеціальні заходи, на яких Організація Об’єднаних Націй за допомогою електронних засобів комунікації зв’язується з різними містами світу.      Учні й педагоги будівельного ліцею не могли обминути увагою цей день, тому 24 жовтня в актовій залі ліцею пройшла виховна година з даної теми.
   13 жовтня учні та педагоги будівельного ліцею прийняли участь у святковому заході, який присвячувався "Дню Захисника України", а саме в конкурсі "Козацький куліш". За перемогу змагалися дві команди: "електрогазозварники" та "оздоблювачі будівельні". Перемогу здобула команда оздоблювачів. Дякуємо нашим учасникам за справжній козацький обід!
«Не зникне з пам'яті людської . . . . »
        21 жовтня 2017 року минуло 70 років  з дня проведення операції «Захід» – масового вивезення людей із Західної України до Сибіру.
       19 жовтня напередодні дня пам'яті у ДНЗ «Сєвєродонецький професійний будівельний ліцей» волонтерським загоном «Милосердя» на чолі з куратором Ю.О. Солодкою та головою Сергієм Лєнь був організований спортивний захід з гри в шахи присвячений річниці  вивезення українців до Сибіру. На турнір був запрошений чемпіон Луганської області з шахів Данило Коваленко, який має другий розряд гри в шахи. Найкращі гравці будівельного ліцею змагалися до останнього за перемогу, але переграти Данила ніхто так і не зміг. 
       Учні будівельного ліцею своєю грою намагалися довести , що будь яке непорозуміння, прагнення до перемоги та мети можна вирішити мирним шляхом і цьому може навчити інтелектуальна гра в шахи, яка розвиває наполегливість, терплячість, зосередженість та позитивне ставлення до суперника.
  11 жовтня 2017 року Луганщина відродила чудову традицію проведення профорієнтаційних конкурсів обласного значення. На базі     Вищого професійного училища № 92 м.Сєвєродонецька відбувся обласний профорієнтаційний конкурс «Вернісаж професій», метою якого визначено презентацію професійно-технічних навчальних закладів Луганської області, їх досягнень та здобутків.
  Організаторами конкурсу стали Департамент освіти і науки Луганської обласної державної адміністрації, Навчально-методичний центр професійно-технічної освіти у Луганській області спільно з громадською організацією «Асоціація освітян Луганщини».
   Серед гостей та присутніх були роботодавці районів та області, інвестори, представники територіальних громад, обласного, районних та міських центрів зайнятості, школярі випускних класів. На запрошення відгукнулися представники Асоціації сільськогоспвиробників Луганської області, охорони здоров’я.
  26 вересня 2017 року Сєвєродонецький професійний будівельний ліцей з робочою поїздкою відвідали заступник голови Луганської обласної державної адміністрації Лішик О.П. та директор Департаменту освіти і науки Стецюк Ю.В.
 Навчальний заклад здійснює первинну професійну підготовку за регіональним замовлен¬ням, професійне навчання й перепідготовку незайнятого насе¬лення та на договірній основі з підприємствами, установами, організаціями, юри¬дичними і фізичними особами за професіями: Електрозварник ручного зварювання, Газозварник, Штукатур, Лицювальник-плиточник, Маляр, Столяр будівельний, Тесляр, Електрогазозварник, Газорізальник, Муляр, Монтажник гіпсокартонних конструкцій, Електромонтажник з освітлення та освітлювальних мереж.
   Загальний контингент учнів та слухачів на 1 вересня 2017 року складає 229 осіб.
  Навчальні кабінети, лабораторії та майстерні укомплектовані необхід-ним технологічним обладнанням згідно з вимогами державних стандартів професійно-технічної освіти.
Проведенню модернізації навчального обладнання, запровадженню новітніх виробничих технологій, зміцненню освітньо-виробничих зв’язків навчального закладу із замовниками робітничих кадрів активно сприяє діяльність Навчально-практичного будівельного центру, який функціонує в ліцеї з 2004 року завдяки успішній співпраці з німецькою компанією «Хенкель-Баутехнік».
У ході зустрічі Лішик О.П. відзначила поступове зміцнення матеріально-технічної бази закладу, високу якість проведених ремонтних робіт і порадила залучати до співпраці більше соціальних партнерів.
Стецюк Ю.В. звернув увагу на заходи щодо інформаційної роботи із залучення випускників шкіл регіону до навчання будівничим професіям, наголосивши на затребуваності таких фахівців у Луганській області й загалом у Європі та світі.
 3 жовтня педагоги будівельного ліцею відвідали відкриття меторіальної дошки в честь Петра Новікова. З нагоди 110-ї річниці народження Петра Новікова, заслуженого будівельника Української РСР, відкрили меморіальну дошку у Сєвєродонецьку. За участі Петра Новікова було облаштовано стадіон, та побудовано два палаци: тенісу та міський культури. На останньому і закріпили пам’ятну плиту на його честь.
   В день Учителя команда ЛуганськоЇ області перемогла в Кубку УкраЇни з городкового спорту серед ветеранів 60+ м.Кременчук.
   Вітаємо педагога ДНЗ "Сєвєродонецький професійний будівельний ліцей " Миколу Івановича Мельника з перемогою та бажаємо нових звершень!!!
   У ДНЗ "Сєвєродонецький професійний будівельний ліцей" працює тренажерний зал!
Наші учні з радістю набувають нових силових умінь.
    26 вересня для учнів будівельного ліцею була проведена лекція "В здоровому тілі - здоровий дух".
 Студентський лікар м.Сєвєродонецьк Михайльська Галина Юріївна нагадала молоді, як важливо піклуватися та берегти своє здоров"я.
  28 вересня напередодні Дня Учителя представники педагогічного колективу ДНЗ "Сєвєродонецький професійний будівельний ліцей" відвідали Луганський обласний академічний Український музично-драматичний театр. Актори театру подарували усім присутнім прекрасний настрій та святкову атмосферу!
  У будівельному ліцеї активну участь розпочав факультатив "Школа лідера" для представників учнівського самоврядування. Практичний психолог Юлія Олександрівна Солодка допомагає учням розкрити лідерські якості та організаторські здібності!
  У будівельному луцеї в рамках Дня туризму пройшли футбольні матчі між групами. Учні з великим інтересом та запалом змагалися за першість!
Учнівське самоврядування "Крок у майбутнє" розпочало свою діяльність у новому 2017/2018 навчальному році!
  Трудовий загін "Еврика" ДНЗ "Сєвєродонецький професійний будівельний ліцей" на чолі з куратором Соболь В.П. отримали прекрасну можливість відвідати боулінг клуб "Страйк" за плідну працю продовж літніх канікул. Бажаємо трудовому загону нових звершень, наснаги та наполегливості!
  6 вересня учні першого курсу ДНЗ "Сєвєродонецький професійний будівельний ліцей" відвідали чудове місце - музей історії Сєвєродонецького об"єднання АЗОТ. Для учнів була проведена цікава екскурсія, яка запам"ятається їм надовго!
  1 вересня - цей день - визначне і радісне свято для кожного. Адже він знаменує початок нових знань, досягнення нових успіхів ниві навчання.
   Особливим і, безперечно, визначальним у житті він став для всіх першокурсників. У Державному навчальному закладі "Сєвєродонецький професійний будівельний ліцей" відбулася святкова лінійка - 1 вересня. Свято пройшло цікаво й змістовно. Присутніх привітала заступник директора з навчально-виробничого навчання ліцею Світлана Юріївна Тельна. Слова вітання прозвучали і від гостей свята: голови ради директорів, генерального директора будівельно-промислового концерту "Луганськбуд" В´ячеслава Петровича Ткачука, методиста кабінету загально-освітньої та виховної роботи Навчально-методичного центру профтехосвіти в Луганській області Володимира Вікторовича Донченка. Програма святкового заходу була насичена і захоплююча. А після лінійки всі ліцеїсти були запрошені на перший урок до актової зали за темою "Україна - географічний центр Європи".
   29 серпня 2017 року відбулася педагогічна конференція "Крок до нової української школи". Від обласного центру зайнятості художній керівник ДНЗ "Сєвєродонецький професійний будівельний ліцей" Неля Олексіївна Гордієнко була нагороджена почесною грамотою за активну участь у популяризації робітничий професій. Вітаємо Нелю Олексіївну й бажаємо нових професійіних перемог!
Сєвєродонецький професійний будівельний ліцей