Сєвєродонецький професійний будівельний ліцей
   Новини
   Головна
   ВИПУСКНИЙ – це душевне, тепле, дуже зворушливе і трошки сумне свято, бо ліцей прощається з випускниками. Промайнув навчальний рік, наче комета на небосхилі, закінчилися контрольні роботи, складені державні підсумкові атестації, написано ЗНО і ось він – довгоочікуваний випускний.  22 червня 2018 року атестати та дипломи вручено  випускникам, їх вітали почесні гості, директор, керівники груп, викладачі, батьки. На урочистому святі звучали слова вдячності, лунали вітання і побажання йти по життю з високо піднятою головою, досягати поставлених цілей, бути гідними громадянами України, і, звичайно, ніколи не забувати рідний ліцей, який  дав їм путівку в життя.
 
    27 червня 2018 р. в актовій залі ліцею відбувся звіт директора Гречишкіна Б.Я. за 2017-2018 навчальні роки. Робота директора за звітній період признана задовільною.
  

   У  червні 2018 було проведено випускні іспити у 3-х навчальних групах за професіями «Електрогазозварник, газорізальник» - 20 осіб, «Штукатур, лицювальник-плиточник, маляр» - 31 особа. 

   29 здобувачів освіти отримали повну загальну середню освіту.

   Під час захисту дипломних робіт усі учні показали високий рівень теоретичної та практичної підготовки. У складі державної кваліфікаційної комісії працювали представники роботодавців, а саме: голова концерну «Луганськбуд» Ткачук В.П., начальник зварювальної лабораторії ТОВ «Промхіммонтаж» Жердєв В.М. Усіх випускників чекають робочі місця на підприємствах міста та регіону.        У добрий час!!! 

 

    З 15 червня по 19 червня 2018 року у Державному навчальному закладі «Сєвєродонецький  професійний  будівельний  ліцей » було проведено семінар-практикум на тему «Плиткове облицювання з використанням матеріалів ТМ Ceresit». 
     Мета семінару: «Впровадження в навчальний процес новітніх виробничих технологій». 
     На захід були запрошені слухачі в особі учнів старших курсів та випускників ліцею.
    Спочатку було проведено теоретичну частину семінару, яку проводила викладач спец-предмету Букрєєва Світлана Анатоліївна, в обсязі одного робочого дня. На протязі двох робочих днів в облаштованій майстерні практичну частину семінару провела майстер виробничого навчання Ковчуженко Тетяна Олександрівна.
     Слухачі працювали з плиткою із керамограніту з використанням  новітніх матеріалів та інструментів. Були використані усі способи настилання плитки: шов у шов, в розбіжку ,  по діагоналі  та мозаїкою.
    По закінченню семінару слухачі здобули практичні навики  та досвід, отримали сертифікати від компанії «Хенкель- Баутехнік» ( Україна).

  
у ДНЗ «Сєверодонецький професійний  будівельний ліцей»  11.06.2018 р закінчилася практична частина Конкурсу фахової майстерності з професії «Штукатур».
У конкурсі брали 11 учнів  I, II и III курсу груп опоряджувальників.
Учні виконали обштукатурювання цоколя майстерні. Робота була складна, тому, що прийшлося виконувати обмазування металевої сітки розчином, а потім імітувати поверхню у вигляді «дикого» каменю.
Мета конкурсу досягнута:
•    підвищена якість професійної підготовки робітничих кадрів;
•    виявлені кращі учні за професією;
•    підвищений інтерес учнів до професії.
Журі провело:
- оцінювання теоретичних знань і практичних робіт у межах конкурсних завдань, які виконали учасники;
- аналізу результатів конкурсу;
- визначило переможця конкурсу. результатів;

Результати конкурсу, згідно протоколу, такі:
Петренко Іван група 6  -   1 місце
Жбанова Оксана  група 9   -  2 місце
Соколов Андрій група 6 -  – 3 місце.

Переможці конкурсу, які здобули призові місця, нагороджені дипломами I, II, III ступенів і грошовою премією.
В наш час , коли швидко змінюються технології, економічні відносини,  життя змушує жити по-новому.

Головне нині - навчити наших учнів самостійно приймати рішення, реалізувати себе в практичній діяльності у нових соціально-економічних умовах.
   
  16 травня 2018 року у ДНЗ «Сєвєродонецький професійний будівельний ліцей» відбувся захист випускних робіт  здобувачів освіти вечірнього відділення з професії «Електрогазозварник». 21 випускник , серед яких,  було 6 учнів нашого навчального закладу, виконали теоретичну і практичну частину навчальних планів та програм.
  Усі слухачі показали високий рівень знань та умінь з професії.                          Бажаємо найкращіх успіхів у подальшому житті.
   
8 травня у  ліцеї відбувся виховний захід присвячений
Дню Пам"яті та Примирення!
   
  Особистість учня формується не лише у навчанні та праці, а й у форматі вільного часу, у дозвіллі, коли вільно відбувається фізичний і духовний розвиток людини.
  Захід-гра «Найрозумніший штукатур» проводилась 19.04.18 року у бібліотеці ДНЗ «Сєверодонецький професійний  будівельний ліцей» у рамках тижня фахової майстерності.
   У заході брали участь по 2-3 учні I, II и III курсу груп опоряджувальників.
    У фінал гри вийшли учні Петренко Іван гр.6, Антонов Сергій гр.1.
Титул «Найрозумніший штукатур» отримав Антонов Сергій з перевагою у 4 бали.
    Переможці гри, які здобули призові місця, нагороджені дипломами I, II ступенів.
    18.04.2018р. на базі ДНЗ «Сєвєродонецький професійний будівельний ліцей», було проведено семінар по впровадженню у навчальний процес сучасного зварювального обладнання. Представники компанії Самміт м.Дніпро, ознайомили учасників семінару з обладнанням «Кеmррі» яке виготовляється у Фінляндії. У практичній частині семінару учасники мали можливість відпрацювати свої навички на апараті «Кеmррі». Усі пристуні з задоволенням прийняли участь у семінарі та отримали нові знання та навички роботи з сучасним обладнанням.
   
    З метою популяризації професії та виявлення кращих учнів у Державному навчальному закладі «Сєвєродонецький професійний будівельний ліцей» відбувся тиждень професії «Електрогазозварник».
      У рамках тижня було проведено конкурс фахової майстерності серед здобувачів освіти ліцею І, ІІ, ІІІ курсів.
      Традиційно конкурс проводився у два тури: теоретичний і практичний.
      Теоретичний тур передбачав перевірку професійно-теоретичних знань з предметів «Спецтехнологія», «Матеріалознавство», «Читання креслень», «Охорона праці», «Електротехніка» у вигляді тестових завдань.
      Практичний тур полягав у виготовленні конструкції (з наданих деталей за кресленням), яка працюватиме під тиском. У ході конкурсу учасники показали високий рівень знань з теорії зварки та продемонстрували  практичні навички, набуті на практиці.
        Учасники конкурсу показали наступні результати:
Серед учнів ІІ-ІІІ курсів
2 місце – Стрельцов Євген – група №5.
1 місце – Зінніков Ілля – група №5.
Серед учнів І курсу найкращим електрогазозварником став учень групи №2 Крохмаль Артур.
БАСКЕТБОЛЬНИЙ МАРАФОН
   Упродовж тижня збірна нашого ліцею долала непросту дистанцію відкритої першості м. Сєвєрськодонецька з баскетболу серед збірних команд учнівської молоді. Ці змагання гостинно прихистив, з 26 березня по 3 квітня, під своїм дахом спортивний комплекс „Олімпія”. У заході, окрім баскетболістів ДНЗ „СПБЛ”, брали участь такі команди: ВПУ-92; СВПУ; СХМТ; СНУ імені Володимира Даля; СМУ; ЛДУ імені Тараса Шевченка (Кремінна); КДЮСШ 3.
    І хоча перша участь нашої команди в турнірі оновленого формату (цього року до збірників з професійно-технічних навчальних закладів приєдналися команди технікумів та університетів), як кажуть, виявилася „гливким млинцем”, але нема лиха без добра. Наші хлопці мали змогу помірятися силами з баскетболістами високого рівня, як наприклад, представники факультету фізичного виховання ЛДУ імені Тараса Шевченка та ін., а такі випробування загартовують волю, згуртовують команду, і сприяють залученню учнів до регулярних занять фізичною культурою та спортом.
     Висловлюємо подяку нашим збірникам, які брали участь у змаганнях: Антонову Сергію, Хлипалу Владиславу, Мокроусову Володимиру, Петренку Івану, Донченку Руслану, Щербакову Дмитру, Зигулі Івану, Меженському Сергію.
    p.s. Дякуємо Тургунову Олександру, тренеру з баскетболу за активну участь і дієву допомогу в підготовці команди до змагань.
 
                                                                                                    ТУРНІР ПАМ’ЯТІ
 
     10 квітня 2018 року в холі ДНЗ „СПБЛ” відбувся традиційний турнір із шашок серед учнів та викладачів ліцею, присвячений пам’яті випускника нашого навчального закладу Веремеєнка Олександра, який героїчно загинув, виконуючи військовий обов’язок.
    У турнірі серед викладачів за результатами колового турніру перемогу здобув зі стовідсотковим результатом майстер виробничого навчання групи №4 Гречишкін Михайло Васильович. Друге місце виборов Мартиненко Сергій Григорович, майстер в/н групи №5, замкнув призову трійку майстер виробничого навчання групи №9 Зінченко Костянтин Андрійович.
    У змаганнях серед учнів перше місце посів Філатов Олексій, група №9, друге – Сергій Лєнь, група №8, третє – ученик групи №7 Щербаков Дмитро.
      Переможці та призери турніру були нагороджені грамотами та подарунками від адміністрації ліцею.
 
   9.03.2018р. було проведено виставку експанатів технічної творчості.  Усі навчальні групи  представили свої поробки.  Найбільшу кількість екстапатів було надано учніми групи № 1, які навчаються за професією «Штукатур, лицювальник-плиточник, маляр».  Інтерес визвали роботи зварників.  У рамках  роботи виставки було проведено конкурс  виробів. Компетентне журі визначило переможців:
ІІІ місце посіли групи  № 5, 9
ІІ місце групи № 2, 8
Переможцями визначено групи № 1, 3, 7
   21 березня у Міжнародний день боротьби за ліквідацію расової дискримінації волонтерський загін "Милосердя" на чолі з куратором Солодкою Ю.О. провели акцію "Толерантність це....". Учні кожної групи із задоволенням написали свої міркування на тему толерантності. В результаті промінці сонечка були заповнені записами учнів.
  22 березня відбувся товариський матч з баскетболу між збірними командами ДНЗ "Сєвєродонецьций професійний будівельний ліцей" та ВПУ №92.
  14 березня у читальній залі ліцею відбулися педагогічні читання на тему:"А.С.Макаренко - великий педагог". Бібліотекар Ніна Григорівна Авєріна підготувала цікавий захід для педагогічного колективу навчального закладу. Під час педагогічних читань були обговоренні наступні питання: життя видатного педагога; методика виховання А.С. Макаренко; слайд-фільм "Життя колонії". На завершення бібліотекар запропонувала усім присутнім прийти невеличке тестування "Педагогічна система А.С.Макаренко".
У День Українського Добровольця учні будівельного ліцею прийняли участь в конкурсі "Найкраща стройова підготовка".
 І місце посіли відразу два учні групи №9 Зигуля Іван та Меженський Сергій. Вітаємо!
13 березня у будівельному ліцеї відбувся конкурс "Шевченківські читання". Учні усіх навчальних груп прийняли участь у заході. Перемогу здобула учениця групи №7 Альохіна Вікторія.
  З 26 березня по 3 квітня в спортивному комплексі „Олімпія” відбудеться відкрита першість м. Сєвєродонецька з баскетболу серед збірних команд учнівської молоді міста, в якій візьмуть участь 8 команд.
   У рамках підготовки до цього турніру збірна команда нашого ліцею провела два поєдинки. 14 березня відбулася контрольна гра, метою якої було визначення, хто з потенційних претендентів на місце в основному складі увійде до заявочного списку команди. А за тиждень наші збірники провели товариську зустріч з командою ВПУ № 92, в якій здобули перемогу з рахунком 43 – 18. Варто відзначити найактивніших гравців цієї гри: Антонова Сергія, Петренка Івана, Хмеленка Костянтина, Донченка Руслана, Мокроусова Володимира. Висловлюємо подяку за підготовку та організацію матчів тренеру з баскетболу Тургунову Олександру.

   Календар ігор ДНЗ „СПБЛ”: 26.03 – ЛДУ імені Тараса Шевченка (Кремінна), 27.03 – СВПУ, 28.03 – ВПУ – 92, 29.03 – СМУ, 30.03 – СХМТ, 02.04 – СНУ імені Володимира Даля, 03.04 – КДЮСШ №3.
                                                                                           Зичимо перемог нашій команді!
  2 березня до будівельного ліцею завітала прокурор Сєвєродонецької місцевої прокуратури Анна Віталіївна Паталаха з лекцією "Профілактика злочинності". Анна Віталіївна навела статистику правопорушень, вчинених неповнолітніми особами за 2017 рік та розповіла про ряд служб, куди можна звернутися у випадку порушення прав.
Учень групи №2 будівельного ліцею Крохмаль Артур посів І місце загальноліцейному конкурсі есе
 "Я - європеєць". Робота Артура відправлена на всеукраїнський рівень на розгляд журі.
 З 15 по 22 лютого відбулася книжкова виставка до Дня пам"яті Небесної сотні "Слава НЕБЕСНІЙ СОТНІ".
  19 лютого свій ювілей - 95 років відзначає поважна людина, ветеран ІІ світової війни, ветеран педагогічної праці - Дмитро Йосипович Долотов. Учні будівельного ліцею підготувавши невеличкі подарунки вирушили вітати ювіляра. Для вас сьогодні посмішки,вітання, Яскравих квітів ніжна розмаїть, Найкращі,найщиріші побажання, Що йдуть від серця нашого, прийміть. Ми хочем радості і щастя побажати, І неба чистого, як волошковий цвіт, В житті ніколи прикрощів не знати, Здоров'я зичимо міцного на сто літ!
  14 лютого члени волонтерського загону "Милосердя" ДНЗ "СПБЛ" привітали усіх Валентин будівельного ліцею зі святом і вручили символічні подарунки на згадку!
  27 лютого 2018 року у ДНЗ „СПБЛ” для учнів 1 і 3 навчальних груп відбувся відкритий інтегрований урок „Футбольні столиці Європи”, який поєднав у собі дві навчальні дисципліни – „Географію” і „Фізичну культуру”. Розробники уроку викладачі ліцею: Передельська Ірина Михайлівна, викладачка географії та Сердечний Володимир Владиславович, викладач фізичної культури. Гостями уроку були заступник директора з навчально-виробничої роботи Тельна Світлана Юріївна, методист ліцею Плічко Віктор Васильович та майстри виробничого навчання .
  Тематично урок складався з двох частин – „Тренування”, у ній учням за допомогою матеріалу слайдів презентації „Футбольні столиці Європи” та географічних мап був показаний взаємозв’язок між кліматом, рельєфом місцевості, рівнем економічного розвитку регіонів Європи і поширенням у цих регіонах футболу, а саме наявності в них провідних футбольних клубів Європи. Друга частина уроку мала назву - „Футбольний матч”, у ній учні, попередньо розділившись на дві команди – „Шахтар” і „Барселона”, відповідали на запитання вікторини, які потребували від учасників неабияких знань і з географії, і зі спорту.
    Ніхто із суперників не хотів поступатися перемогою у двобої, але в підсумку звитягу з перевагою в один гол (бал) здобула команда 1 групи – „Шахтар” (капітан Антонов Сергій), вона перемогла „Барселону” (капітан Мокроусов Володимир) (3 група) з рахунком 14 – 13.
   Варто відзначити учня групи №3 Лук’янчука Володимира, правильні відповіді якого допомагали зберігати майже до кінця вікторини „гольовий” паритет між командами.
  Наступного дня учасникам відкритого інтегрованого уроку на традиційній лінійці адміністрацією ліцею були вручені солодкі призи.
  22 лютого 2018 року відбувся захист дипломних робіт здобувачів освіти , які навчалися за професією «Монтажник гіпсокартонних конструкцій, електромонтажник з освітлення та освітлювальних мереж»».  18 випускників виконали практичні завдання,показали високий рівень знань з теоретичної підготовки. Державна кваліфікаційна комісія, яку очолював генеральний директор концерну «Луганськбуд» Ткачук В.П., присвоїла усім здобувачам освіти відповідний кваліфікаційний розряд з обраної професії. На святковому концерті, присвяченному випуску групи,  були вручені дипломи кваліфікованих робітників.
    14 лютого у будівельному ліцеї відбулася виставка творчих робіт до Дня Святого Валентина. Учні всіх навчальних груп виконали поробки на святкову тематику. Деякі роботи дуже вразили своєю складністю та оригінальністю. Дякуємо усім за участь!
 09 лютого 2018 року відбувся захист дипломних робіт здобувачів освіти , які навчалися за професією «Електрогазозварник» за рахунок Норвезької Ради зі справ біженців . 
   9  випускників виконали практичні завдання,показали високий рівень знань з теоретичної підготовки. Державна кваліфікаційна комісія, яку очолювали: начальник зварювальної лабораторії ТОВ «Промхіммонтаж» Жердєв В.М. та головний державний інспектор відділу держнагляду в енергетиці, металургії та машинобудуванні - Кандиба М. Ю., присвоїла усім здобувачам освіти третій кваліфікаційний розряд з обраної професії.
   Випусники  висловили  вдячність  навчальному закладу за отриманні теоретичні знання та практичні навики.
  02 лютого 2018 року відбувся захист дипломних робіт здобувачів освіти , які навчалися за професією «Маляр» за рахунок Норвезької Ради зі справ біженців . 
  10 випускників виконали практичні завдання,показали високий рівень знань з теоретичної підготовки. Державна кваліфікаційна комісія, яку очолював генеральний директор концерну «Луганськбуд» Ткачук В.П., присвоїла усім здобувачам освіти третій кваліфікаційний розряд з обраної професії.
 12 січня 2018 року відбувся захист дипломних робіт здобувачів освіти , які навчалися за професією «Монтажник гіпсокартонних конструкцій» за рахунок Норвезської Ради зі справ біженців .
  9 випускників виконали практичні завдання,показали високий рівень знань з теоретичної підготовки. Державна кваліфікаційна комісія, яку очолював генеральний директор концерну «Луганськбуд» Ткачук В.П. присвоїла усім здобувачам освіти третій кваліфікаційний розряд з обраної професії.
Сєвєродонецький професійний будівельний ліцей