Сєвєродонецький професійний будівельний ліцей
 
logo
 
            Головна
     
Професія «Монтажник гіпсокартонних конструкцій».
.
ХАРАКТЕР РОБОТИ
  .
      Гіпсокартон – це будівельний матеріал, який дозволяє швидко втілити найсміливіші  фантазії архітекторів та дизайнерів. Простий для монтажу, він з легкістю сприяє нестандартним рішенням щодо функціонального дизайну. Вироби з гіпсокартонних листів можуть бути різноманітні, починаючи від багатофункціональних перегородок та стелажів для офісних приміщень та завершуючи цілими підвісними системами для палаців урочистих подій.
.
.
    Варіантів дизайнерського пошуку існує безліч. Кожен архітектор прагне не повторювати інтер'єр, повсякчас раз створюючи нову родзинку. У вирішенні цих завдань важливу роль відіграє монтажник гіпсокартонних конструкцій, майстерністю якого   створюються складні форми в інтер'єрі — гнуті стіни і стелі, колони і пілони, кyпoла, об'ємні бордюри даючи багатоваріантність інтер'єрів і високу архітектурну виразність приміщень. Сьогодні гіпс використовується не тільки в первинному вигляді, але й у складі гіпсокартонних і  гіпсоволоконних пліт. А першим придумав цю технологію, американець Огаст Секкет, який в травні 1894 року отримав патент на новий вид будівельного матеріалу - лист, товщина якого складала  5 мм. Цей лист був зроблений з 10 шарів паперу, які були склеєні гіпсом. Вже тоді цей матеріал стали називати гипсокартоним листом. Пізніше, на початку ХХ століття, цій матеріал удосконалив Стефен Келлі. Він запатентував лист, який складався з двох шарів картону і гіпсового сердечника посередині, а Кларес Утцманн винайшов загорнений край.
    В Європі перша фабрика з виробництва гіпсокартона була відкрита в 1917 році в Англії. Після чого через деякий час технологія  виробництва гіпсокартонного листа потрапила до Німеччини. А вже в Німеччині  двоє братів, гірських інженерів  Карл і Альфонс
   Кнауф, в 1932 р. створили власну компанію «Гебрюдер Кнауф, Вестдойче Гіпсверке». Гіпсокартонні листи сучасного зразка фірма «Knauf» почала випускати в 1958 році.
.
.
      Представник цієї професії повинен:
• виконувати роботи з монтажу і ремонту гіпсокартонних конструкцій;
• знати основні види матеріалів і виробів для збору гіпсокартонних конструкцій;
• знати типи гіпсокартонної продукції, правила її пакування, транспортування та зберігання;
• знати способи шпаклівки швів, поверхонь, призначених для облицювання.
Монтаж гіпсокартонних конструкцій (стіни, підвісні стелі, перегородки, і тому подібне) складається з двох етапів: перший - це збірка й установка металокаркасу, другий - обшивка гіпсокартонними листами.                                                       
.
УМОВИ РОБОТИ
  Ця професія різноманітна та творча.
Професійна діяльність монтажника гіпсокартонних конструкцій  відноситься до фізичної праці середнього навантаження і напруженості. Обмежень щодо  віку професія не має. Робота, як правило однозмінна і проводиться вдень. При великих обсягах робіт монтажники гіпсокартонних конструкцій  можуть працювати у дві, а іноді у три зміни.
 Роботи виконуються в різних кліматичних зонах, працюють  у  приміщенні , на висоті, використовуючи ручний та електрифікований інструмент.
.
   В Україні вже намітилися тенденції до заміни традиційних штукатурних розчинів, мокрих способів штукатурення більш прогресивними матеріалами і технологіями. Йдеться про сухі модифіковані будівельні суміші, високо декоративні покриття, полімер мінеральні й синтетичні штукатурки, а також сухі способи опорядження поверхонь, наприклад застосування гіпсокартонних комплектних систем, високу ефективність яких засвідчує світовий та європейський досвід .
 Штукатур — шанований член гільдії будівничих. Він вміє поважати працю тих, хто працював на об’єкті будівництва до нього, і тих, хто працюватиме після... Тому і до результатів власної праці його ставлення завжди відповідальне. Досягається ж воно завдяки таким морально-діловим чеснотам, як уважність та вміння працювати у колективі...
.
РИНОК ПРАЦІ

  Монтажник гіпсокартонних конструкцій
·         Домобудівні комбінати
·         Будівельні організації
·         Житлово-комунальні управління
·         Ремонтні фірми

.
ОСВІТНЯ ПІДГОТОВКА
.
Тип навчального закладу
Професійно-технічні навчальні заклади регіону:
Сєвєродонецький професійний будівельний ліцей
Термін навчання на базі:        9  класів – 3 роки
                    11 класів – 1 рік
Необхідні знання з загальноосвітніх предметів. Читання креслень, хімія, фізика, математика, естетика, інформатика
.
ПЕРСПЕКТИВИ.
.
Якщо ви за покликанням творча людина і постійно знаходитесь у пошуку, здобувши професію монтажник гіпсокартонних конструкцій, ви навчитесь: створювати найвишуканіший інтер'єр будь-якого приміщення, змонтовувати віконну чи дверну арку, виконувати монтаж вишуканого дизайну підвісної стелі, облаштовувати стінні вітражі, виготовляти найрізноманітніші перегородки стін. Професія користується найбільшим попитом на ринку праці.
СПОРІДНЕНІ ПРОФЕСІЇ.
 Близькими монтажнику гіпсокартонних конструкцій є багато будівельних професій, а саме: маляр, лицювальник-плиточник, оздоблювач, електрик, штукатур, дизайнер.
.
.
.

.
Сєвєродонецький професійний будівельний ліцей
.