Сєвєродонецький професійний будівельний ліцей
    Наша історія
   Головна
.
Історія навчального закладу

   Стрімкими темпами росло місто в 50-ті, 60-ті, 70-ті роки. І сьогодні у місті не припиняється будівництво. Місто будували, як-то кажуть, усім миром, спеціалісти приїжджали з усієї країни. Але була потреба у постійному приливі добре навчених спеціалістів-будівельників. Тому у 1965 році засновано Сєверодонецьке професійно-технічне училище № 98. З того часу спеціалізація навчального закладу не змінювалася. У 2003 році наказом Міністерства освіти і науки України СПТУ № 98 в числі шести перших із 70-ти професійно-технічних училищ області реорганізовано в ліцей.
   Першим директором ПТУ № 98 м.Сєверодонецька була Кравцова Ельза Максимівна, яка започаткувала фундамент стабільності, надійності, високої моралі. Нині – вона викладач Сєверодонецького технологічного інституту, кандидат педагогічних наук. У 70-80 р.р директором училища став Хмара Іван Олександрович, який зробив чималий внесок в укріплення матеріально-технічної бази. У навчально-виховному процесі велику увагу приділяв патріотичному, трудовому й фізичному вихованню молоді. Рук будівельників не вистачало в сільському господарстві. У зв’язку з цим було відкрито нову професію: «Робітник сільського будівництва». Початкові виробничі уміння і навички учні засвоювали у майстернях, а вдосконалювали на виробничій практиці треста «Сєверодонецькхімбуд», базовому підприємстві. 
   З 1981 по 1996 рік колишнє ПТУ № 98 очолював директор Мохонько Б.Б., якого обрали завідувачем відділом народної освіти м.Сєверодонецька.
   За роки роботи в якості директора він розумів, що треба вдосконалювати матеріально-технічну базу, вводити нові професії, забезпечувати регіон робочою силою. З кожним роком збільшується кількість учнів, тому виникла потреба розширення матеріально-технічної бази. Мохонько Б.Б. побудував новий учбовий корпус на 600 місць, з новими обладнаними кабінетами загальноосвітньої, спеціальної підготовки учнів. Крім «Сєверодонецькхімбуд», базовими стали трест «Промхіммонтаж» та котельно - механічний завод, на яких проходили і дотепер проходять виробничу практику учні. У майстернях оздоблювачів, електрогазозварників, столярів будівельних, мулярів учні відпрацьовують уміння й навички, які максимально наближені до виробництва, займаються випуском корисної продукції. І сьогодні у Сєвєродонецьку не припиняється будівництво. Учні та випускники ліцею допомагають створювати нове місто-красень.

   Нинішній директор Гречишкін Б.Я. піклується про престиж навчального закладу, відкриваючи нові сучасні професії: "Монтажник гіпсокартонних констукцій", "Слюсар збирач металевих конструкцій", "Зварник пластмас", "Робітник зеленого будівництва. Квітникар". Результатом оновлення матеріальної бази ліцею, навчально-виробничого процесу стало відкриття у 2004 році Навчально-практичного будівельного центру сумісно з компанією Хенкель Баутехнік Україна, перший ювілей якого святкували в минулому році.

 
Сєвєродонецький професійний будівельний ліцей