Сєвєродонецький професійний будівельний ліцей
 
logo
 
            Головна
     
Штукатур, лицювальник-плиточник, маляр
.
ХАРАКТЕР РОБОТИ
  .
       Лицювальник-плиточник - одна з найцікавіших будівельних професій, специфіка якої полягає в тому, що лицювальник має справу в основному з внутрішніми поверхнями будинків.
     Ця професія має дуже довгу і цікаву історію. У стародавньому Єгипті збереглися справжні шедеври будівництва -піраміди, середяких найкраще збереглася піраміда фараона Хеопса, що була збудована близько 2600 років до нашої ери. За літописом, піраміду увінчала висічена з червоного граніту верхівка верхів'я,  дотепер збереглися лише сліди облицювання  приміщень  глазурованими плитками з орнаментальним візерунком, підлогу викладено алебастровими плитами.  Зразки праці плиточників древніх часів дійшли до наших днів.  Можна уявити, наскільки високою була майстерність давньоєгипетських плиточників, якщо їхня робота після трьох з половиною тисячоріч продовжує  захоплювати своєю досконалістю.
         Архітектурні пам'ятники античної Греції і Рима, держав Сходу яскравыють чудовою обробкою, створеною ремеслениками -плиточниками.
.
      Фахівці використовують сучасні будівельні матеріали та технології. Кріплять на різні поверхні кольорові цеглини, шматочки мармуру, скла за допомогою цементу, мастики та ін.. Такі поверхні будівель мають привабливий вигляд, підвищуються їхні довговічність, гігієнічні та експлуатаційні властивості.
     Лицювальники-плиточники оздоблюють керамічними, скляними, азбестовими та іншими плитками фасади будівель, мости, сходинки, стелі, стіни внутрішніх приміщень. Вони сортують плитку за розміром, кольором. Потім готують розчини, суміші, мастику. Готують поверхні під лицювання, натягують металеві сітки, обмазують їх розчином.
УМОВИ РОБОТИ
    Лицювальники-плиточник працюють у закритих приміщеннях та зовні. Робота змінна. Виробничі операції монотонні і вимагають повторення рухів, суттєвого статичного і динамічного напруження. Професією можуть оволодіти як жінки, так і чоловіки
РИНОК ПРАЦІ
   Плиточники працюють в основному на нежитлових об’єктах: таких, як школах, лікарнях, офісах. Частина плиточників працює приватно, надаючи послуги у сфері  житлового будівництва. Професія поширена по всій країні.

ПЕРСПЕКТИВИ
 Просування по службі пов’язане з рівнем кваліфікації фахівців. Розвинення художніх і естетичних смаків, творчого мислення сприятиме успішній кар’єрі, виконанню замовлень, підвищенню морального і матеріального задоволення працею.
СПОРІДНЕНІ ПРОФЕСІЇ
.
.

.
Сєвєродонецький професійний будівельний ліцей
.