Сєвєродонецький професійний будівельний ліцей
 
logo
 
            Головна
     
Професія «Слюсар із збирання металевих конструкцій».
.
ХАРАКТЕР РОБОТИ
  .
    Історія професії починається в середині XX ст. коли розвиток металургії дав можливість застосовувати в металевих конструкціях міцну низьколеговану сталь, що істотно полегшило масу конструкцій і дозволило створювати споруди більших розмірів. Сучасні архітектори люблять використовувати метали для додання будівлям унікального вигляду. Каркаси хмарочосів і дротяний скелет залізобетону, основа для скління, вентиляційні і труби опалення, покрівля - це далеко не повний список виробів, в яких без металу не обійтися.
.
.
Для складання металевих конструкцій слюсарю потрібно уявляти, як буде виглядати і функціонувати майбутня конструкція. Крім вміння читати креслення робітник повинен мати просторову уяву і мислення. Знання властивостей конструкційних матеріалів, хімії, фізики, математики будуть постійними помічниками у його трудовій діяльності. 
.
Для точного стикування деталей потрібно мати розвинутий окомір, гарну координацію рухів, вміти точно і тонко дозувати зусилля. В той же час слюсар із складання металевих конструкцій повинен мати фізичну силу і витривалість.
.
УМОВИ РОБОТИ ТА РИНОК ПРАЦІ

  Слюсар – дуже поширена багатопланова професія. Існує широкий спектр слюсарних робіт, тому вони спеціалізуються з одного виду робіт. Слюсар із складання металевих конструкцій задіяний при монтажі різноманітних конструкцій типу каркасів, мостів, естакад, трубопроводів, резервуарів тощо.
    Широкого застосування професія набула на підприємствах машинобудівної, суднобудівної, транспортної, хімічної, будівельної, енергетичної галузей.
   Металеві конструкції застосовують у всіх видах будівельних та інженерних споруд. Завдання слюсаря із складання металевих конструкцій полягає в тому, що він комплектує заготовки з прокату різної форми, обробляє, підганяє і за допомогою зварювальних, клепальних та інших операцій з’єднує деталі у різні конструктивні елементи та комплекси.
.
  Слюсар виконує операції, в основі яких є холодна обробка металів, а саме розмічання, різання, гнуття, обробка отворів, нарізання різьби тощо. Відповідно до властивостей матеріалів слюсар із складання металевих конструкцій вибирає інструмент, пристосування, встановлює послідовність складання конструкції та здійснює контроль згідно технічних умов креслення.
  У своїй роботі слюсар із складання металевих конструкцій використовує 4 групи інструментів, а саме: різальний, вимірювальний, контрольний та слюсарно-монтажний. На сучасному етапі більшість інструментів є механізованими.
   Якісне складання конструкцій неможливе без застосування різноманітних пристроїв, серед яких плити, кондуктори, шаблони, стапелі тощо.
Для того, щоб отримати заготовки потрібного розміру використовуються гільйотинні ножниці, комбіновані прес-ножиці, дискові плити тощо. Безпосередньо складання виконується за допомогою збирального та іншого обладнання.
   За сучасної ринкової економіки металоконструкції потрібні дедалі в більших масштабах, як при складання простих так і при спорудженні промислових будівель, ліній електропередач, ангарів, критих ринків. Потреба в робітниках такої професії постійно зростає.
.
СПОРІДНЕНІ ПРОФЕСІЇ.
,
                                       Близькими монтажнику гіпсокартонних конструкцій є багато будівельних професій, а саме:  
                                                                                -     слюсаря-монтажника
                                                                                -      слюсаря-ремонтника
                                                                                -      слюсаря-механоскладальних
.
.
ОСВІТНЯ ПІДГОТОВКА.
.
Професію cлюсар із збирання металевих конструкцій можна отримати у професійно-технічних училищах будівельного профілю, технікумах. Вищу освіту – у будівельних академіях.
.
Тип навчального закладу Професійно-технічні навчальні заклади регіону:
Сєвєродонецький професійний будівельний ліцей
Термін навчання на базі:   11 класів – 1 рік
Необхідні знання з загальноосвітніх предметів. Креслення, математика, інформатика, фізика.
.
.

.
Сєвєродонецький професійний будівельний ліцей
.